לוגו מחוברים לעסק חדש ( לבן )
חיפוש
Close this search box.

איך נולד הרעיון של ״מחוברים לעסק״

שמי אליה בן כנען, אני יועץ ומאמן עסקי לחברות בתחום העיצוב והבניה. מזה עשור שאני עוסק בתפקידי שיווק ופיתוח עסקי בחברות המובילות בתחום הריצופים והכלים הסניטרים ביניהם ״חזי בנק״.

לפני כשנתיים החלטתי לצאת לדרך עצמאית ופתחתי סוכנות לשיווק ואסטרטגיה בדיגיטל, מתוך הבנת הצורך  כי חברות אשר מתמחות בתחום העיצוב והבניה, מרשתות וחנויות בתחום ועד האדריכלים, המעצבים, היזמים והקבלנים הגדולים בישראל.

תוכנית מחוברים לעסוק נולדה מתוך האהבה שלי לתעד את החיים דרך מצלמה, ההבנה שהיום התוכן השיווקי הוא המלך. סיקרן אותי מאוד להראות את מאחורי הקלעים של תעשיית הבניה והעיצוב, להכיר את העשייה האמיתית של הלקוחות שלי האתגרים, הדינמיקה האנושית והחיבור לעשייה והחיבור לעסק!

לקחתי את מצלמת הוידאו שלי והתלוותי ליום עבודה של חברה טובה שלי בשם, שרי גורשטיין, מעצבת ותיקה ומוכשרת. היה חשוב לי לשמור על האותנטיות וביקשתי פשוט להצטרף אליה ליום שגרתי בעבודה. התחלנו בצילומים בשעה 08:00 ,במשרד ברמת השרון, משם לדיזיין סנטר לבחור חומרים יחד עם הלקוחה שלה, המשכנו בנסיעה לירושלים לפרויקט מסחרי גדול לפיקוח, משם נסענו לפגוש קבלן  בדירת פנט  הווס בירושלים לבדוק את הסחורה לפני שמרצפים, חזרה לדירה בני ברק, שם שרי הייתה צריכה לעשות סטיילינג לפני שהלקוחות נכנסים… היום הסתיים ב 20:00 ואני הייתי עם הלשון בחוץ..

אחרי שהתחלתי בעריכות מיד התאהבתי ברעיון, האתגר שלי היה להכניס את היום המטורף הזה לחמש דקות  של תוכן מזוקק שמעביר את השילוב המקצועי עם הצד האישי של איש המקצוע.

תחילה חשבתי להעלות את זה באתר שלי ולשתף בפייסבוק, לפני ששיתפתי התייעצתי עם קולגה לתחום שאני מאוד מעריך. הוא אמר לי ״תשמע אליה, יש פה קטע מאוד חזק והתוכן מעניין מאוד, והעריכה מעבירה את המסר אבל…הסאונד נוראי והצופים לא יתרכזו בתוכן ומיד ינטשו"

מתוך הפרפקציוניסטיות שלי החלטתי לא להעלות את הסרט ולצאת להפקה אמיתית עם צלם, סאונד מן ועורך, משם הדברים התגלגלו, יצאנו לעוד ועוד הפקות, התחלתי לעבוד סרטים לרשת, הצפיות האורגניות רק עלו, פנו אלי לקוחות שרצו שאפיק סרטון כזה עליהם, קיבלתי פינה עיצוב בתכנית "לבחור נכון" עם מיכל צפיר בערוץ 10(שלימים נסגר), כך "מחוברים לעסק" הפכה להיות תוכנית הרשת המצליחה ביותר בתחום העיצוב והבניה.

 בשנה האחרונה הפקנו למעלה מ 50 תוכניות רשת בקונספטים ייחודים, למשרדי אדריכלות ועיצוב וחברות מסחריות מהגדולות בישראל.

תפיסתי בעולם העסקי ובפרט בתחום הבנייה ועיצוב היא שהדרך ליצור בידול בתחרות מאתגרת היא – הוצאת האישיות והתשוקה הייחודית של בעל העסק, שהיא הרי זו שמביאה אותו למקצוענות ומובילות בתחום!